Po jesenskih počitnicah so dijaki prvih letnikov doživeli šolo malce drugače, saj so se odpravili na tridnevni tabor z namenom, da bi raziskovali in odkrivali Beli krajino. Na poti v COŠD Radenci so se ustavili v Višnji Gori, kjer so si ogledali pripravljali center za odvisnike ter prisluhnili pretresljivi življenjskim zgodbam stanovalcev. Ura in pol je hitro minila in že so bili z mislimi drugje.  Že na avtobusu se je napovedovalo, da bo tabor prijeten in zanimiv, saj je bila med dijaki pozitivna energija, ki se je odražala s petjem in poslušanjem glasbe. Po kosilu so začeli svojo avanturo, ki je bila športno obarvana. Kolesarji so spoznavali vasice ob Kolpi, pohodniki pa so občudovali razgled na hribčku ob vasici. Ker so dijaki bili zelo  aktivni, seveda brez prask in manjših poškodb ni šlo. Večer je bil namenjen spoznavanju in druženju med razredoma, kar je bila zelo dobra ideja, saj sta se razreda zelo povezala. Naslednji dan je bil namenjen etnološkemu spoznavanju Bele krajine. Dijaki so ustvarjali pisanice, postali pravi mojstri v peki belokranjske pogače. Ker so jih zasrbele pete, so spoznavali in plesali tudi tradicionalne plese te pokrajine. Že je bil tu večer, ki so ga preživeli ob tabornem ognju in druženju. Zadnji dan pa je bil za nekatere dijake raziskovalni, saj so raziskovali reko Kolpo in življenje v njej, drugim pa še ni bilo dovolj adrenalina, zato so dopoldne preživeli kot »vojaki«, saj so se odločili za paintball. Po dveh urah valjanja v travi in blatu ter »streljanja«, so v dom prišli vsi navdušeni, malce pa jih je le skrbelo, kaj bodo rekle mamice, ker je bilo vse blatno.

Dijaki so mnenja, da je bil tabor izbranem v pravem trenutku, saj so se med seboj spoznali, družili in upajo, da bo v šoli podobnih druženj in aktivnosti še več.